whatsapp icon
deniz çakmakçı

Hakkımda

1989 Ereğli/Zonguldak doğumluğum. Lise mezunuyum ve İstabul Üniversitesi Açık Öğretim (Felsefe) Fakültesinde eğitimime devam etmekteyim.

2007 yılında ailemle birlikte İstanbul’da ikamet etmeye başladım. Babamım matbaacı olmasından dolayı çocukluk yaşlarımdan itibaren bilgisayar ve teknoloji ile iç içe büyüdüm diyebilirim. Lise yıllarıma gelene kadar bilgisayarlara karşı yoğun ilgim, merakım ve teknoloji dergilerini sürekli okuyup takip etmem sayesinde bu alanlarda oldukça gelişme gösterdim.

Lise eğitimim bittikten sonra babamın telkinleriyle grafik tasarım ve matbaacılık mesleği ile ilgili bir şeyler öğrenmeye başladım. Bir süre babamla birlikte bu alanda emek verdim. Bu yıllarda web tasarım ve yazılım konuları da çok iligili çekiyordu. Bir taraftan hobi olarak amatörce web siteleri yapmaya ve öğrenmeye çalışıyordum.

2012 yılına geldiğimde web alanında uzmanlaşmaya ve bu işi meslek edinmeye karar verdim. Alaylı olarak başladığım bu meslekte gayretle öğrenmeye ve gelişmeye yoğunlaştım. Artık Senior Web Developer seviyesinde bu konuya hakim oldum diyebilirim. Kendi tasarımıyla ve kendi geliştirdiği kodlarla proje üreten bir Web Developer olarak ve babamdan da öğrendiğim esnaflık bilinciyle müşteri portföyüme hizmet vermekteyim.

Bu yıllara gelene kadar grafik tasarım ve matbaacılıktan da uzak kalmadım. Müşteri portföyüme web hizmetlerimin yanında grafik ve matbaa hizmetleri de sundum ve sunmaya devam ediyorum.

Ayrıca MacOS, Linux ve Windows bilgisayar sistemlerine uzaman seviyesinde hakimim ve bir taraftan  müşterilerime bilgisayar teknik servisi olarak da hizmet vermekteyim.