whatsapp icon
sosyal medya

Sosyal Medya Yönetimi

İlk etapta kişisel kullanım amacıyla oraya çıkarılan sosyal mecraların zamanla ünlü isimlerin hayran kitleleriyle etkileşimi için de etkili bir araç olduğu görüldü. Zamanla firmalar tarafından kullanıldığında da faydalarının görülmesi ve firmaların sosyal mecralara ilgisinin her geçen gün artmasıyla, sosyal medya siteleri ticari kullanım amaçlarına uygun olarak da geliştirilmeye devam etti.

Gelinen noktada firmaların bu siteleri etkin olarak kullandığında ürün tanıtımı, mekan tanıtımı, e-ticaret ürün pazarlaması gibi alanlarda büyük ticari faydalar sağlandığı görülmektedir. Tabiki bu platformlar profesyoneller tarafından yönetildiği taktirde bu faydalardan bahsedebiliriz.

Sosyal medyayı etkin kullanan bazı restoran işletmelerinin kısa sürelerde nasıl popüler hale geldiği herkes tarafından gözlemlenmektedir. E-ticaret firmaları da sosyal medya sitelerindeki reklamlarıyla gelen trafiklerden satış rakamlarını oldukça yükseltmektedir. Artık yadsınamaz bir gerçek, bir firmanın sosyal medya hesabı, o firmanın kartviziti gibi olmazsa olmaz bir önem taşımaktadır.

Firmaların, kurumsal sosyal medya hesaplarının açılması, bu platformların yönetimi veya danışmanlığı, Google ve Sosyal Medya reklamları konularında hizmet vermekteyim.